Evde Bakım Ve Sağlık Hizmetleri

Evde Sağlık Hizmetleri bakıma muhtaç, engelli, rahatsızlığı olan, sağlık kuruluşuna gidemeyen, ulaşımda sorun yaşayan, yatağa bağımlı olan ya da hareket kabiliyetini yitirmiş tüm bireyleremize sunduğumuz bir hizmettir.

Evde Sağlık Hizmetleri’nin amacı, bireylerin tedavi sonucunda sosyal yaşamlarına tekrar dönebilmesi ve ruhsal, bedensel, fiziksel anlamda tekrar sağlıklarına kavuşabilmesidir.

Hizmetlerimiz:

 • Serum Takma

 • Dikiş atma/alma

 • Hacamat ve sülük tedavileri

 • C-Vitamin Desteği

 • Sonda ve Kateter Takma/Çıkarma

 • Pansuman ve Yara Bakımı

 • Kan Alma

 • Enjeksiyon

 • İlaç uygulamaları

 • Hasta ve hasta yakını eğitimi ve danışmanlık

 • Hayati bulgu takibi (Nabız / tansiyon / solunum / ateş ölçümü)

Ev konforunda sağlık hizmeti:

“Evde Bakım”

Gelişen teknoloji, sadece hastanede uygulanabilen birçok tedavi yönteminin evde de uygulanabilmesini sağlıyor. Şifayen Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri, evde bakım hizmetleriyle hastaların en rahat ettikleri “kendi ortamlarında” sağlık hizmetine ulaşmalarını amaçlanıyor.

Evde bakım nedir ve hangi hizmetleri kapsamaktadır?

Evde bakım ve sağlık hizmetleri; çeşitli hastalıklara bağlı olarak evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan bireylere evinde ve aile ortamında, sosyal danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde verilen muayene, tetkik, tedavi, tedavinin idamesi, refakatçilerle öz-bakım desteği, rehabilitasyon ve sosyal destek hizmetlerini kapsamaktadır.

Evde bakımın hastalara ne gibi faydaları dokunuyor?

Gelişen teknoloji, sadece hastanede uygulanabilen birçok tanı, tetkik ve tedavi yönteminin evde de uygulanabilmesini sağlıyor. Tetkik, tedavi ve tedavinin idamesi ve hastaların takipleri daha uygun maliyetlerle evde gerçekleştirilebiliyor. Hastalar; hastane ve laboratuvar risklerine maruz kalmadan, en rahat ettikleri yer olan evlerinde gereken sağlık hizmetini alabiliyorlar.

Evde bakım hizmeti nasıl veriliyor?

Evde bakım hizmetleri, çalışma saatleri içerisinde hekim ve sağlık personeli tarafından gerçekleştiriliyor. Ancak hizmetin devamlılığı, sağlık personeline ve gerektiğinde hekime ulaşabilirlik 24 saat esasına göre şekillenmektedir. Evde bakım hekimi ve sağlık personeli tarafından ilk değerlendirme ve hasta tanılamasının ardından, ev ziyareti yapılarak hasta için hekim tarafından evde bakım planı oluşturulur. Bu plan mutlak suretle hasta ve yakınının oluru ve istekleri doğrultusunda düzenlenir ve uygulanabilirliği dikkate alınarak yapılır. Yapılan tüm müdahale ve gelişmelerden evde bakım hekimi veya varsa hastanın kendi takipli hekimi bilgilendirilir. Talimatları doğrultusunda tedavi ve bakım planı gerekirse yeniden düzenlenir.

Evde bakım kavramı dahilinde hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Evde hekim muayenesi, hemşirelik hizmetleri ve bakımı, tüm laboratuvar tetkikleri, radyoloji hizmetleri, kardiyolojik tetkikler, fizik tedavi hizmetleri, gebelik dönemi takibi, yeni doğan bakımı ve lohusalık dönemi bakımı (anne bebek uyum süreci yönetimi ve eğitimi), her tür ameliyat sonrası dönemde tıbbı takip, tetkik ve bakım gerektiren hizmetler, yara, sonda, her türlü katater bakımı ve pansuman gerektiren durumlar, kronik hastalık yönetimi, yaşlı hasta bakımı, diyabetli hasta eğitimi bakım ve takibi, palyatif dönem hasta bakımı, solunum terapisi, konuşma terapisi, uğraş terapisi, öz bakım desteği ve refakat elemanı gibi hizmetleri veriyoruz.

Verdiğiniz hizmetlerden örnek verir misiniz?

Yaşlılığı, demansı veya geçirilmiş hastalığı nedenli yatağa bağımlı hastalarınızın sağlık ve bakımlarının çok zor şartlarda idame ettirildiği bilinmektedir. Yeme-içme, kişisel bakım ve temizliği, tuvalet bakımı, gazete okuma gibi güncel işleri yapmakta zorlanan her yaş grubundan hastalar ve engellilere öz bakım desteği vererek hasta ve hasta yakınlarının hayatlarını kolaylaştırıcı hizmetler veriyoruz. Verdiğimiz anne ve yeni doğan bakımı hizmetlerimizde; bebeği ilk tıbbi bakım ve izlemini, bebek banyosu, göbek kordonu bakımı, beslenme ve emzirme eğitimi, kolik ağrısı yönetimi gibi anne ve bebeğin hayatını kolaylaştıracak destekler veriyoruz. Bu ifade ettiklerim verdiğimiz hizmetlerden sadece birkaçı.

Bize Ulaşın

Sormak istediğiniz tüm konularla ilgili bize ulaşabilirsiniz…